Menu

VI FORUM CUSTOMER OMNIDATA

W dniach 4-5 października 2017 w Warszawie odbyła się VI edycja Customer OmniData, cross-branżowego spotkania, w całości poświęconego wyzwaniom związanym z procesami zarządzania danymi dotyczącymi klientów oraz ich złożoną analizą.

Po raz kolejny Forum skupiło grono praktyków-pasjonatów danych, tym samym stając się doskonałym miejscem do nawiązania relacji, – a prezentacja tematów z perspektywy różnych branż dostarczyła nowe, niestandardowe inspiracje, co potwierdziliście Państwo w ankietach.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od sesji plenarnej moderowanej przez Pana Sebastiana Starzyńskiego – wyjątkowej inauguracji kongresu Data Commercialization Summit (DCS), której Customer OmniData jest częścią. Po interaktywnej sesji integracyjnej z quizem filmowym, który przełamał pierwsze lody, na scenę wyszedł Pan Paweł Słomiński. Trener medalistów igrzysk olimpijskich w pływaniu podzielił się z nami swoją wiedzą o przekraczaniu barier ciała i umysłu, dzięki wykorzystaniu danych. Tym sposobem płynnie przeszliśmy do dyskusji prezesów i członków zarządu największych firm IT o możliwościach wzrostu biznesu opartego o dane w erze człowieka rozszerzonego. Na zakończenie T-Mobile pokazało, że w dobie panowania digital można także świetnie wykorzystywać dane z offline.

Po sesji plenarnej DCS nastąpił podział na trzy równoległe konferencje: Customer OmniData, Marketing to Individuals oraz Sales Performance.

Tematy poruszane podczas spotkania Customer OmniData zostały wskazane podczas rozmów przeprowadzonych z managerami wiodących firm w obszarze CRM i Customer Intelligence, na etapie przygotowania agendy Forum. Moderatorami spotkania byli: Andrzej Czechowski – Chief Data Officer, Business Intelligence Head z Samsung Electronics oraz Maciej Skuz, Dyrektor Wydziału CRM w Nest Banku.

Dwa intensywne dni Forum pokazały, że możliwość uzyskania wiarygodnej wiedzy dla wsparcia marketingu i sprzedaży, to dzisiaj wartość nie do przecenienia, a uczestnicy naszego spotkania będący w centrum danych w organizacji posiadają tego pełną świadomość. Otaczająca nas jednak rzeczywistość  – rynek nasycony w wielu segmentach i rosnące wskaźniki churnu – generuje potrzebę świeżego spojrzenia zarówno na zarządzanie bazą klientów, jak i na współpracę z klientami oraz na możliwości poprawy ich customer experience.

Ilość zadanych pytań, udzielonych odpowiedzi i dyskusji w tych obszarach pokazuje, że doceniacie Państwo możliwość spotkania się z „koleżankami/kolegami po fachu” aby wymienić się najlepszymi praktykami i doświadczeniem oraz wspólnie optymalizować wykorzystanie danych konsumentów.

Chciałam Państwu jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za aktywny udział w Forum. Liczę, że podczas naszej konferencji znaleźli Państwo mnóstwo ciekawych inspiracji, a także nawiązali interesujące relacje.

PARTNER